Lampy podłogowe

lampa podłogowa z abażurem czarno-biała dekoracyjna

Lampy podłogowe są bardzo niedocenionym elementem jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. Przekonaj się ile mają zalet.

Projektując wystrój pokoju, projektanci wnętrz zaczynają od dużych rzeczy takich jak ogólny styl, kolory ścian, sufitu i podłóg, materiały, główne meble oświetlenie. Wszelkie mniejsze dekoracje dodaje się później i są dobrane tak, aby pasowały do ​​większej całości.

Idąc dalej tym tropem lampy podłogowe są właśnie dużymi rzeczami dzięki czemu mogą wywrzeć wpływ na całą „scenerię” pokoju. Zatem jeśli masz ochotę na drobną zmianę, ale nie jesteś gotowy poświęcić czasu (i pieniędzy) na zmianę całego wystroju dodaj niezwykłą lampę podłogową!

Lampy podłogowe mogą być podstawowym elementem pokoju, uzupełniając lub celowo kolidując z głównym stylem. Wymiana samego abażura w lampie podłogowej to także prosty sposób na wprowadzenie nowości do wystroju wnętrza. Jakie są jeszcze inne zalety lamp podłogowych?

Praktyczność

Istnieją trzy główne rodzaje oświetlenia, o których należy pomyśleć przy projektowaniu pokoju: oświetlenie ogólne, oświetlenie zadaniowe i oświetlenie akcentujące (w celu zwrócenia uwagi na pewne elementy pokoju). Lampy podłogowe mogą wykonywać wszystkie trzy zadania – razem lub jednocześnie. Mogą stać w kąciku do czytania obok fotela lub kanapy. Użycie kilku wysokich lamp stojących umożliwia z kolei tworzenie różnych nastrojów w pokoju. A jeśli mamy ciekawą funkcję architektoniczną do podkreślenia, lampa podłogowa z nieprzeźroczystym kloszem może zapewnić odpowiednie światło akcentujące.

Mobilność

Nie mamy dużych możliwości przestawiania mebli w domu jeśli chcemy jakiejś odmiany i niewiele osób tak robi, jednak lampy podłogowe można łatwo przestawiać i są wystarczająco duże, aby wywrzeć wpływ na wygląd przestrzeni. Wstawienie takiej lampy do innego kąta pokoju da zupełnie nowy nastrój. 

Wysokość

Jedną z klasycznych sztuczek w projektowaniu wnętrz, które sprawiają, że mała przestrzeń wygląda na większą, jest wykorzystanie pionów i maksymalne wykorzystanie wysokości (długie zasłony w paski, wysokie wąskie półki na książki itp.). Lampy podłogowe są idealne do dodania wysokości i elegancji pomieszczeniu, przy minimalnym zużyciu powierzchni.

Efekt wow

Tak jak piękny i wyrazisty obraz na ścianie przyciąga wzrok i zachwyca gości tak samo może być z dekoracyjną lampą podłogową. Dzięki pięknym wzorom na abażurze lampa będzie nie tylko po prostu dawała oświetlenie, ale zapewni efekt wow.