Styl urban jungle

trend urban jungle

Styl miejskiej dżungli w dekorowaniu wnętrz jest stosunkowo niedawną reakcją na coraz bardziej zurbanizowane środowisko, w którym żyjemy obecnie. Jest postrzegany jako odpowiedź na niedobór zieleni, czystego powietrza, przyrody i wszystkiego, co naturalne. Wiele trendów szybko straciło popularność, ale motywy urban jungle, mimo upływu paru lat, wciąż jest w modzie.

trend urban jungle
trend urban jungle

Na początku byli hippisi

Ideologiczne i etyczne podłoże tego stylu wywodzi się z hipisowskiego ruchu ubiegłego wieku, kiedy zaczęto odkrywać jak negatywnie działalność człowieka wpływa na klimat. To sprawiło, że trzeba było znaleźć sposoby na dostosowanie się do tej nowej rzeczywistości. Jako przeciwwagę dla wszechobecnego betonu w miejscach publicznych, symbolizującego oderwanie się człowieka od jego naturalnego środowiska, ludzie zaczęli hodować coraz więcej roślin w swoich domach i docenili naturalne surowce.

trend urban jungle
trend urban jungle

Dodanie dużej ilości zieleni do wnętrza zamienia dom w oazę do której chętnie wracamy po męczącym dniu pracy. Rośliny tworzą kojące zielone tło, uspokajają oczy i oczyszczają powietrze. Oprócz zieleni, inne słowa związane z miejskim stylem dżungli to naturalność, autentyczność, praktyczność, wygoda i relaksacja.

Ekologiczne materiały

W stylu miejskiej dżungli nie znajdziesz drogich designerskich przedmiotów. Meble powinny być praktyczne i wygodne, a każdy element ma swoją historię do opowiedzenia. Zastosowane materiały są naturalne i przyjazne dla środowiska. 

trend urban jungle
trend urban jungle

Oprócz roślin, wnętrza urządzone w stylu miejskiej dżungli zawierają również inne elementy, które pomagają poprawić jakość środowiska, takie jak przedmioty wykonane z naturalnych materiałów. Preferowane jest prawdziwe drewno i recykling. Tekstylia są wykonane z naturalnych włókien, często wytwarzanych tradycyjnymi technikami i ręcznie, takich jak ręcznie tkane dywany lub ręcznie szyte poduszki. 

Jak urządzić mieszkanie w stylu urban jungle

Po pierwsze dekoruj roślinami. Kilka ciekawych pomysłów to na przykład doniczki wiszące na zawiesiach zrobionych z plecionych sznurków, roślinne dekoracje ścienne, drewniana drabina jako stojak na doniczki, półki z roślinami zamiast książek. Nie zapomnijmy o donicach z dużymi roślinami postawionymi na podłodze!

trend urban jungle
trend urban jungle

Poza zakupem dodatkowych roślin możesz ożywić swoje wnętrze dzięki zielonym i tropikalnym grafikom na poduszkach, obrusach, zasłonach lub tapetach. Przeważnie w kolorze białym, zielonym i złotym, ale można również użyć czerni dla kontrastu. Bardzo modne są też motywy flamingów i papug.

trend urban jungle
trend urban jungle

Aby nadać artystyczny sznyt stylowi miejskiej dżungli użyj naturalnych materiałów, takich jak wiklina, rattan lub bambus. Wykorzystaj pastelowe odcienie jeśli chcesz wprowadzić miękkość do wnętrza. Nie bój się mieszać różnych odcieni zieleni: zielony migdał, zielony neon, zielony las, zielony butelkowy, zielony anyż, zielone jabłko.

Motywy tropikalne na abażurach do lamp

Ponieważ uwielbiamy styl urban jungle stworzyliśmy abażury do lamp i lampy podłogowe w motywy tropikalne. Za dnia są wspaniałą kolorową ozdobą, a wieczorem dają niesamowite kojące światło. Sprawdź nasze lampy podłogowe.