Nasze abażury: przeczytaj zanim kupisz

Wszystkie sprzedawane przez nas abażury, czyli te do lamp stołowych, podłogowych i sufitowych są zbudowane w ten sam sposób czyli z metalowego stelażu, oraz tkaniny przyklejonej do PCV.

Każdy abażur będzie zatem pasował na lampę stołową, podłogową jak i wiszącą, o ile są one zakończone dużą oprawką E 27 (ponad 3,5 cm szerokości) z gwintem i pierścieniem. Abażur wystarczy obrócić do góry nogami, aby go zawiesić na oprawce sufitowej.

Budowa abażura mocowanego na oprawce
Wygląd oprawki E 27

Jest możliwość założenia naszego abażura na oprawkę węższą, czyli E 14 wystarczy dokupić niewielki reduktor, który umieszcza się na pierścieniu abażura. Aby kupić reduktor kliknij: https://lampidarium.pl/produkt/reduktor-e27-na-e14/

Masz problem z dobraniem abażura? Przeczytaj poradniki:

Jak wybrać idealny abażur?

Jak dobrać kolor abażura?

Kształt abażura

Robimy abażury tylko w kształcie cylindrów. Cylinder jest najbardziej uniwersalnym kształtem i będzie pasował do większości lamp. Abażur powinien być szerszy niż podstawa lampy.

abażury do lamp uniwersalny cylinder
abażury do lamp: uniwersalny cylinder

Dla Państwa wygody oferujemy też proste zawiesia sufitowe marki Ikea: oprawka czarna: https://lampidarium.pl/produkt/oprawka-z-kablem-czarna/ oprawka biała: https://lampidarium.pl/produkt/oprawka-z-kablem-biala/

Wzory

Uwaga: wzór na kupionym przez Państwa abażurze może różnić się od tego na zdjęciu produktu, gdyż może znaleźć się na nim trochę inny fragment wzoru na tkaninie. Ponadto rzeczywiste kolory tkanin mogą nieznacznie różnić się od tych na zdjęciu. Nie możemy też zagwarantować, że wzór idealnie zgra się na łączeniu, gdyż wzory mają różne wielkości, rzadko idealnie takie jak obwód abażura.

Rozmiary

Oferujemy abażury o średnicy 15, 20, 25, 30, 35, 40 i 45 centymetrów. Zaproponowane przez nas wysokości są najbardziej uniwersalne, jednak jeśli potrzebują Państwo innej niestandardowej wysokości prosimy o kontakt (uwaga: takiego abażura nie będzie można zwrócić).

Abażury do lamp stołowych mają najczęściej szerokość 20-35 cm. Abażury do lamp podłogowych 35-45 cm. Abażury do lamp sufitowych 25 cm (niewielki pokój)- 45 cm (duży pokój). Zachęcamy też do wieszania abażurów w grupach. W tym celu można kupić zawiesie potrójne, poczwórne lub jeszcze większe. Abażury mogą być takie same lub każdy innej wielkości i koloru. Zapraszamy!

Zawiesie potrójne