Abażury w kwiaty

klosz do lampy kwiaty

Zbliżająca się wiosna to idealny czas, aby wprowadzić odrobinę kwiecistej fantazji do wystroju swojego domu. Podczas gdy kwiatowe nadruki mają babciną reputację, mogą być niewątpliwie eleganckim dodatkiem do każdej współczesnej przestrzeni. Element wystroju w postaci poduszki w kwiaty, narzuty, dzieła sztuki lub, do czego będziemy chcieli Was zachęcić, abażura w kwiaty będzie dodatkiem, który szybko Wam się nie znudzi.

Relacja między człowiekiem a kwiatami jest wyjątkowa. Ludzi zawsze przyciągały kwiaty, nawet jeśli nie dostarczały żadnego pożywienia i gdy zasoby były niewielkie. Ludzie od dawien dawna wkładali wysiłek w uprawę kwiatów ze względu na ich walory estetyczne. Kamienne rysunki kwiatów znaleziono w grobach starożytnego Egiptu 120 000 lat temu, kwiaty były czczone podczas świąt w czasach rzymskich, a w Chinach tkano je na jedwabiu tysiące lat temu.

abażur w kwiaty
https://lampidarium.pl/produkt/klosz-do-lampy-pastelowy-kwiaty-z-wysp/abażur w kwiaty

Kwiaty ożywią Twój dom

Właśnie dlatego kwiatowe akcenty na abażurach to jedne z naszych ulubionych. To wspaniały sposób na wprowadzenie do domu odrobiny natury bez konieczności angażowania się w wielkoskalowe metody dekorowania domu, jak na przykład tapeta. Abażury w kwiaty to fantastyczny sposób na wprowadzenie radosnego i ciepłego motywu do Twojego domu. Prawdziwe kwiaty są ulotne i bardzo kruche, natomiast zastosowanie wzorów florystycznych w dekorowaniu wnętrza, daje nam możliwość cieszenia się nimi długo. Ponadto w projektowaniu wystroju wnętrza chodzi o to, jak chcesz się czuć w swoim domu, a kwiaty oddają uczucia jak mało co.

Zastanawiając się, jak i gdzie wprowadzić kwiatowe wzory do swojego domu, zadaj sobie pytanie: „Gdzie mógłbym poczuć się trochę bardziej przytulnie?” Może kwiaty poprawią nastrój w Twoim biurze, wprowadzą trochę zabawy w kuchni lub zapewnią nieco więcej figlarności w sypialni.

Staromodnie czy nowocześnie?

Dla wielu ludzi pomysł kwiecistych wzorów w domu wciąż przywodzi na myśl salon babci – i być może właśnie dlatego kwiatowe nadruki znowu są tak popularne! Podczas Covid szukaliśmy komfortu, zażyłości, a gdzie czujemy się najlepiej? W domu babci, w domu mamy, prawda?

“Kwiatowy komfort” nie musi oznaczać staromodności, jeśli zdecydujesz się na bardziej abstrakcyjny botaniczny projekt, Twoje wnętrza od razu nabiorą bardziej nowoczesnego, ale przytulnego charakteru. Wybór wzorów, które skupiają się bardziej na liściach i innych abstrakcyjnych szczegółach kwiatu może również nadać bardziej męski lub neutralny charakter, jeśli nie chcesz wystroju, który jest zbyt kobiecy lub przesadny. Możesz również zdecydować się na kwiatowe nadruki, które wyglądają na ręcznie malowane, co może stworzyć klasyczną atmosferę i sprawić, że rzeczy będą wyglądać na drogie i luksusowe.

Bardzo ważne jest, aby ustalić, jaki wpływ chcesz wywierać, używając kwiecistych nadruków i wzorów do ozdabiania domu. Wybierz pastelowe kolory i delikatne wzory, aby uzyskać nową, piękną estetykę. Użycie wielu kwiecistych wzorów nada Twoim pokojom naprawdę czarujący, wiktoriański charakter, a minimalistyczne i kontrastowe kolory nadadzą im bardzo otwarty, nowoczesny charakter.

Jeśli używasz kwiatów w wystroju wnętrza zmieszanie ich z innymi wzorami, takimi jak nadruki zwierzęce lub wzory geometryczne, może nadać pomieszczeniu unikalny i nowoczesny charakter, a jeśli zostanie dobrze zrobione, sprawi, że Twój dom będzie wyglądał wyjątkowo dobrze. Używanie mocnych i męskich geometrycznych nadruków może ładnie kontrastować z bardziej kobiecym kwiatowym wzorem, a te z kolei mogą się dobrze uzupełniać, jeśli sprytnie zostaną umieszczone w pokoju.

Sztuczka łączenia wzorów polega na znalezieniu koloru, który łączy ze sobą projekty. Paski i kwieciste nadruki tworzą klasyczną kombinację, a kropki dodają fantazji. Monochromatyczna krata elegancko łączy się z kwiecistymi elementami. Postaw na odrobinę szaleństwa i dodaj do miksu zwierzęcy nadruk (np. zebrę lub lamparta). 

Moc kolorów

Wybór palety kolorów wpłynie na rodzaj kwiatów wprowadzanych do pokoju. Aby uzyskać świeży, letni nastrój, weź pod uwagę zielenie i biel z odrobiną różu lub, aby uzyskać przytulną, bardziej intymną przestrzeń, odważ się sięgnąć po ciemne motywy kwiatowe (lub na ciemnym tle).

Kwiaty są kolorowe; to jeden z ich głównych walorów. Kwiatowy wzór może być wspaniałym dodatkiem do każdej neutralnej przestrzeni. Kolor ma radykalny, pobudzający lub kojący wpływ na nasz umysł i ciało, dlatego włączenie koloru w jakikolwiek sposób wprowadzi do Twojej przestrzeni pozytywne wibracje. Aby zachować nowoczesny kwiatowy wygląd, zrównoważ kolorowe nadruki bardziej neutralnymi odcieniami w pozostałej części przestrzeni. Połączenie kwiatów z neutralnymi tonami również nada bardziej nowoczesnej wrażliwości. Drugi koniec spektrum to klasyczny wygląd czarno-białych nadruków kwiatowych lub odcieni szarości na tle kości słoniowej, w połączeniu ze współczesnym wystrojem domu, stworzy kwiecisty wygląd, który przeniesie Cię w przyszłość.

W stylu chinoiserie

Jednym z piękniejszych motywów kwiatowych jest styl chinoiserie. Wywodzące się z francuskiego słowa „chinois”, co znaczy po prostu chiński, chinoiserie zyskało popularność w XVIII wieku, kiedy ludzie zapragnęli przenieść do swoich domów sceny z egzotycznego, dalekiego Orientu. Motywy chińskie zawierają zawsze ptaki, gałązki z kwiatami i motyle. W naszej ofercie abażurów w kwiaty mamy piękne wzory w stylu chinoiserie.

Jeśli chodzenie na całość z wzorami kwiatowymi nie jest twoim priorytetem, użyj tylko jednego takiego motywu jako centralnego punktu swojej przestrzeni. Abażur w kwiaty może sprawiać wrażenie dzieła sztuki w morzu brył i neutralnych kolorów, dostarczając odpowiednią ilość barw i zainteresowania do przestrzeni.

abażury w kwiaty
abażury w kwiaty

Motywy i wzory kwiatowe są nadal obecne w kulturach włókienniczych i dekoracyjnych na całym świecie. Nie wahaj się mieszać i łączyć różnych stylów, bo jeśli historia czegoś nas nauczyła, to tego, że kwieciste nadruki i wzory nigdy nie wyjdą z mody.

Jednym ze sposobów na ocieplenie wnętrza kwietnymi wzorami jest założenie na lampę abażura w kwiaty.

#abażury w kwiaty #abażur kwiatowy #dodatki do domu