Abażury do lamp we wzory botaniczne

abażur do lampy

Jeszcze parę lat temu wszystkie abażury w sklepach były gładkie białe, beżowe czasami kolorowe, na szczęście teraz to się zmienia i abażur dołączył do produktów dekoracyjnych, które mogą bardzo upiększyć i urozmaicić wnętrze. W naszej pracowni uwielbiamy robić abażury we wzory, a szczególnie w te botaniczne!

czarny klosz do lampy
czarny klosz do lampy

Abażury w motywy roślinne mają tę cechę, że dodają wnętrzu przytulności i swojskości. Wzór na tkaninie sprawia, że ilość przepuszczanego światła jest trochę mniejsza, co gwarantuje relaksującą atmosferę. Lampka z takim abażurem na pewno rozjaśni każdy ciemny kąt. Różnorodność wzorów botanicznych jest ogromna. Do wyboru są romantyczne, delikatne wzory kwiatowe, różnokolorowe liście, gałązki lub wyraziste tropikalne motywy.

abażur w tropikalny wzór do lampy
abażur w tropikalny wzór do lampy

Dobranie abażura we wzory jest trochę trudniejsze niż abażura gładkiego. Poza kolorem mamy dodatkową zmienną w postaci wzoru i jego wielkości. Jeśli nasza podstawa lampy jest wielokolorowa będzie jeszcze trudniej, ale gdy uda już nam się coś dobrać efekt może być powalający.

O czym trzeba pamiętać dobierając abażur we wzór roślinny? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość wzoru, jeśli abażur ma być duży i nasze pomieszczenie jest duże dobrze jest wybrać większy wzór, który będzie widoczny z daleka. Po drugie czy mamy już dużo wzorów we wnętrzu? Dodatkowy wzór może je uzupełniać lub nawet kontrastować z nimi. Jeśli powtarza się w nich pewien motyw kolorystyczny możemy go wykorzystać i powtórzyć go na abażurze. Trzecią kwestią są posiadane przez nas rośliny. Na przykład jeśli mamy rośliny pochodzące z krajów egzotycznych dobrym wyborem będzie pasujący do nich wzór na kloszu.

abażur wzorzysty, klosz do lampy w kwiaty
abażur wzorzysty, klosz do lampy w kwiaty

Abażury we wzory kwiatowe częściej oczywiście wybierają panie jednak panowie też od nich nie stronią. Zauważyliśmy, że mężczyźni z wzorów roślinnych wybierają te bardziej stonowane kolorystycznie lub odwrotnie bardzo wyraziste ale bardziej monochromatyczne.

abażur biało czarny tropikalny do lampy podłogowej
abażur biało czarny tropikalny do lampy podłogowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *