Jak dekorować w czerni i bieli

jak dekorować w czerni i bieli

Zastosowanie czerni i bieli w wystroju wnętrz może dać najbardziej oszałamiający efekt. Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać kombinację tych dwóch prostych kolorów. Zachęcimy też Was do stosowania czarno-białych abażurów do lamp jako wspaniałej dekoracji wnętrza.

W dekorowaniu obowiązuje zasada, że ​​„w każdym pokoju można zastosować odrobinę czerni”. Użycie koloru czarnego stwarza pewną podstawę, punkt odniesienia dla innych kolorów oraz nadaje wyrafinowany wygląd pomieszczeniu.

Czerń w akcesoriach, oprawach oświetleniowych, listwach, farbie lub w jednym odważnym meblu przyciągnie wzrok i wyostrzy każdy schemat dekoracji. Będzie służyć jako kontur dla obszarów pokoju lub niektórych obiektów. Czerń kojarzy się prestiżem, elegancją i mocą.

jak dekorować w czerni i bieli
jak dekorować w czerni i bieli

Ale aby uzyskać prawdziwy efekt wow połącz czarny z białym. Czarno-biały wystrój to jeden z ponadczasowych trendów, który pozostanie popularny przez lata. Czarno-białe pomysły na dekorację nadają nowoczesnym wnętrzom pięknie prosty, ale chłodny wygląd.

Jeśli boisz się używać tylko czerni i bieli, stwórz różnorodność dodając trochę żółtego, różowego, czerwonego lub fioletowego, aby uzyskać efektowny wygląd. Co więcej, odrobina koloru „ukryta” w czarno-białej kolorystyce jest nie tylko czarująca, ale może jeszcze bardziej poprawić tę klasyczną kombinację kolorów. Większość kolorów może być użyta razem czernią, ale należy uważać na stosunek kolorów do czerni, aby ani czerń ani kolory nie były zbyt przytłaczające.

jak dekorować w czerni i bieli
żółta poduszka dopełnia wystrój

Jak korzystać z czerni i bieli w domu

Nie sposób wymienić wszystkich możliwości zastosowania czerni i bieli w dekorowaniu wnętrz. Czarno-biała podłoga to klasyk. Niektóre pomysły to białe płytki ceramiczne z czarną fugą, czarno-białe kwadraty na wykładzinie lub dywanie lub pomalowaną czarną podłogę z białymi listwami lub białą z czarnymi wzorami.

jak dekorować w czerni i bieli
niesamowity czarno-biały dywan

Nie chcesz zrobić dużego remontu a biało-czarny schemat Cię kusi? Pomyśl o pomalowaniu szafek kuchennych na czarno z białymi akcentami (np.uchwytami), aby uzyskać niesamowity wygląd, który nie rozbije banku.

W salonie jeśli masz ściany pomalowane na biało wybierz ciemne drewno lub czarne ramki do zdjęć i dzieł sztuki. Dla odważnych ciekawym wzorem są biało-czarne pasy na ścianie, wykonane w odpowiedniej proporcji do przestrzeni, nadadzą wnętrzu radosne, ale uporządkowane poczucie energii. Jesteś już zadowolony z neutralnej kolorystyki swojego salonu? Możesz uzyskać nowoczesną aktualizację bez większego wysiłku, dodając czarno-białe poduszki, ozdobne akcenty (takie jak wazony, osłonki na doniczki), czarno-białe grafiki lub lustro w dekoracyjnej czarnej ramie.

czarno-białe poduszki
czarno-białe poduszki

Niewielki pokój to świetne miejsce na wybór czerni i bieli jako głównego motywu. Z kolei mała łazienka będzie wyglądać elegancko z czarnym blatem, białą umywalką i błyszczącymi złotymi akcesoriami i osprzętem. 

Dodatki w czerni i bieli

Biała pościel będzie zawsze dobrym pomysłem. Następnie dodaj czarno-białą narzutę na łóżko, czarne poduszki i wygodne czarne krzesło. Można dodać też dwie-trzy poduszki w innych kolorach. Różowy, żółty lub zielony świetnie sprawdzą się latem, podczas gdy czerwień lub złoto i srebro świetnie wyglądają na zimą. Uważaj jednak żeby nie przesadzić z tymi kontrastującymi kolorami gdyż sypialnia powinna być miejscem sprzyjającym wyciszeniu.

Kupując tkaniny, miej oko na kolorowe nadruki lub koce z akcentami czerni. Następnie dodaj więcej czerni do pokoju za pomocą lamp, abażurów, listew, ram, poduszek, pomalowanych drzwi i sprzętu.

Nie czuj się zobowiązany do pomalowania wszystkich ścian tak samo. Wybierz żywe kolory akcentujące jako punkt centralny. Dodaj kolorowe dzieła sztuki, błyszczące lub matowe metalowe akcenty i nowocześnie zaprojektowane tkaniny.

Nawet wnętrza w stylu wiejskim mogą korzystać z czarno-białej kolorystyki. Połącz czarno-biały materiał ze scenkami rodzajowymi z kolorową kratką na pokrowcach na krzesła, obrusach i poduszkach lub zawieś kolekcję czarnych talerzy i tac na ścianie w jadalni. Czerń i biel świetnie pasuje też do drewnianej podłogi.

jak dekorować w czerni i bieli
jak dekorować w czerni i bieli

Aby stworzyć efektowną dekorację stołu, poszukaj czarno-białej porcelany. Jako czarno-biały dodatek polecamy też abażury do lamp. Zobacz galerię i przekonaj się, że czarno-biały abażur jest elegancki i bardzo dekoracyjny.

abażur do lampy czarno białe pasy
abażur do lampy podłogowej w czarno białe pasy
abażur czarny w białe gwiazdki na lampę stołową biurkową
abażur czarny w białe gwiazdki na lampę wiszącą
abażur czarno-biały do lampy nocnej, stołowej
abażur czarno-biały do lampy nocnej, stołowej
abażur czarno-biały w kształcie walca na lampę stojącą pokryty bawełną
abażur czarno-biały na lampę stojącą

Dodaj dramatyzmu i wyrafinowania do każdego pomieszczenia w domu. Używaj czerni i bieli samodzielnie lub z innymi kolorami akcentowymi, aby stworzyć styl, który jest klasyczny i prosty.