Abażury do lamp wiszących

abażur różowy do zwisu

W Polsce przyzwyczajeni jesteśmy do centralnie wiszącego żyrandola, który ma oświetlać całe pomieszczenie. Zapominamy, że lampy sufitowe można wieszać w różnych częściach pokoju. 

Żyrandol możemy z powodzeniem zastąpić dużym abażurem. Aby to osiągnąć musimy kupić proste zawiesie sufitowe (zwis), najlepiej takie które ma oprawkę żarówki z ruchomym pierścieniem, gdyż to właśnie on będzie nam przytrzymywał abażur. Następnie należy odciąć zasilanie, zdemontować stary żyrandol i przyłączyć zawiesie. Nawet duże abażury o średnicy 40 cm ważą przeważnie mniej niż pół kilograma, więc nie musimy się martwić nadmiernym obciążeniem zawiesia. Jeśli jeden duży abażur to dla nas zbyt mało światła, możemy zdecydować się na zawieszenie potrójne i zastosować 3 mniejsze abażury. Możemy zaszaleć i każdy abażur kupić w innym kolorze lub wielkości.

Photo by QUIRKBrowse home ideas

Tak wiszące abażury sufitowe mogą mieć swoje źródło w centrum pomieszczenia, ale dzięki podwieszaniu ich na specjalnych uchwytach do przewodów mogą docierać do innych stref pokoju w postaci tzw. pająka.

Pomysły na abażur sufitowy

Abażur, klosz na lampę wiszącą można zawiesić nad stołem jadalnym, aby nie tylko dobrze oświetlić miejsce posiłku, ale też łagodnie rozproszyć światło i stworzyć odprężającą atmosferę.

abażur z materiału na lampę sufitową kolorowy
abażur z materiału na lampę sufitową kolorowy

Abażur do zwisu może zastąpić lampę podłogową obok kanapy. Abażur może znajdować się dokładnie na takim poziomie na jakim byłyby na lampie, ale zwolni się miejsce na podłodze.

abażur czarno-biały z materiału do lampy wiszącej, stołowej, podłogowej
abażur czarno-biały z materiału do lampy wiszącej, stołowej, podłogowej

W ten sam sposób możemy zastosować abażur w pobliżu naszego ulubionego fotela do czytania.

Abażur czarny w malowane kwiaty do lampy wiszącej
Abażur czarny w malowane kwiaty do lampy wiszącej

Abażur wiszący możemy umieścić nad niskim stolikiem do kawy w salonie.

abażur do zwisu żółto-biały zygzak
abażur do zwisu żółto-biały zygzak

Dekoracyjny abażur, jeden większy lub kilka mniejszych możemy powiesić nad łóżkiem w sypialni.

abażur z materiału na lampę sufitową biało-niebieski
abażur z materiału na lampę sufitową biało-niebieski

Na koniec propozycja powieszenia abażura blisko ściany, na przykład w pobliżu komody. Taki abażur nie musi wcale wisieć na suficie. Możemy kupić długi przewód z wtyczką i włącznikiem, a abażur powiesić na wsporniku (np. drewnianym lub metalowym, takim jakie montuje się pod półkę) przymocowanym do ściany i zasilać światło bezpośrednio z gniazdka.

abażur do zwisu len jasny beż
abażur do zwisu len jasny beż

Zachęcamy do skorzystania z którejś z naszych propozycji. Odpowiedni abażur do lampy dodaje stylu, elegancji i może całkowicie odmienić Twój dom. Mając to na uwadze, oferujemy szeroką gamę abażurów do lamp wiszących w różnych wzorach i rozmiarach. Sprawdź abażury do lamp wiszących na https://lampidarium.pl/kategoria-produktu/abazury-sufitowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *