Odśwież swoją lampę podłogową nowym abażurem

abażur na lampę stojącą beżowy w ważki

Szukasz niedrogiego sposobu na odświeżenie istniejącego wystroju? Wymiana abażurów to prosty sposób na dodanie wnętrzu stylu, przytulności, energii lub luksusu za mniej. Możliwe, że gotowa lampa, którą kupiłaś ma podstawowy, nudny abażur. Abażur może naprawdę “zrobić lampę” od nowa! Dlatego stawiaj na kolor, wzór lub fajny materiał.

Stylistka Emily Henderson napisała na swoim blogu:

“Są pewne proste rzeczy, które uwielbiam a nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy. Rzeczy, które sprawiają, że pokój wygląda lepiej, jest bardziej interesujący, ale które nie są oczywiste. Jedną z tych niesamowitych, zmieniających życie, całkowicie rewolucjonizujących dom rzeczy jest… abażur. Kiedy po raz pierwszy zaproponowałem mojej ekipie post na temat abażura stwierdzili: „Wow … naprawdę fascynujące Henderson”. Ale czułam mocno, że ludzie muszą wiedzieć, jak łatwo jest dodać większy kontrast i zainteresowanie, wybierając abażur w kolorze, fakturze lub bardzo starannie dobranym wzorze. Być może powinnam założyć organizację non-profit, coś, co da głos wszystkim produkującym ciekawe abażury, aby ożywić całe to nudne oświetlenie i zwiększyć ich potencjał!” 

Dzisiaj możemy wybierać z tysiąca oryginalnych i nietypowych wzorów abażurów, co jeszcze niedawno nie było w ogóle możliwe. Abażur kolorowy jest o wiele rzadziej używany, ale jeśli jest dobrze dobrany potrafi znacząco i pozytywnie zmienić wystrój. Nie musimy kupować nowej lampy podłogowej, jeśli chcemy odmienić wygląd naszego pokoju. Wystarczy wymienić abażur na nowy. Przedstawiamy ciekawe i oryginalne pomysły na abażur do lampy stojącej.

Jeśli lampa podłogowa służy do tworzenia nastroju i relaksującej atmosfery, lub jeśli po prostu lubimy ciemne wnętrza możemy zdecydować się na czarny lub czarny wzorzysty abażur. Abażur z różowymi kwiatami na czarnym tle jest elegancki i szykowny. 

abazur na lampę podłogową cylindryczny czarny w różowe kwiaty
abazur na lampę podłogową cylindryczny czarny w różowe kwiaty

Inny przykład ciemnego abażura na lampę z polnymi kwiatami. Ten wzór świetnie prezentuje się na tle surowej, betonowej ściany i przełamuje jej chłód.

abażur czarny d lampy stojącej podłogowej cylinder czarny
abażur czarny do lampy stojącej

Fajne kontrasty

Współczesny design jest tak mocno osadzony na neutralnych tonach i stonowanych odcieniach, że często zapominamy o odważnych kontrastach. Aby nowoczesne wnętrza wyglądały  atrakcyjnie nie zaszkodzi odrobiny koloru i odrobiny „dramatu” tu i tam. Czarny lub czerwony jest pod tym względem całkiem dobrym wyborem. Ponieważ kolory białe i szare są popularnym tłem w obecnych domach, czerń i czerwień stanowi idealny akcent kolorystyczny.

Kolor abażura może kontrastować z resztą kolorów we wnętrzu i powielać kolor innych dodatków.

abażur czerwony do lampy podłogowej
abażur czerwony do lampy podłogowej

Odcień abażura na lampę podłogową może także dopełniać kolor dominujący we wnętrzu, jak na poniższym przykładzie w którym kolor ścian i kolor listków wierzby jest podobny. Wszystko razem harmonijnie pasuje do siebie.

abazur na lampę podłogową z materiału cylindryczny
abażur na lampę podłogową z materiału

Podobnie rzecz się ma z ręcznie stworzonym wzorem ikat w pięknym niebieskim odcieniu na białym tle, który świetnie „dogaduje się” z odważnym niebieskim na ścianie.

abażur do lampy podłogowej niebiesko-biały
abażur do lampy podłogowej niebiesko-biały

Pusty kąt pokoju można odmienić dodając abażur w pięknym, soczystym kolorze i ciekawym wzorze.

abazur do lampy stojącej niebieski cylinder 35 cm
abażur do lampy stojącej niebieski

Przełam nudę

Abażur na lampie może także dodawać pozytywnej energii wnętrzu, tak jak ten w niesamowite, kolorowe liście, które świetnie komponują się z surową drewnianą nogą lampy.

abazur na lampę podłogową z materiału cylindryczny
abażur na lampę podłogową z materiału

Wnętrze w stonowanych kolorach ożywia kolorowy abażur na lampę podłogową. Czyż bez niego nie byłoby trochę za płasko i nudno w tym pokoju?

abażur na lampę podłogową z materiału kolorowy dekoracyjny
abażur na lampę podłogową z materiału kolorowy dekoracyjny

Wszystkie abażury możesz kupić w naszym sklepie! Daj się zaskoczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *